U Pana Boga w ogródku (2/12)

serial komediowy Polska 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mieszkańcy Królowego Mostu czekają na poświęcenie wielkanocnych koszyczków. Wysiadając z auta Jerzy Bocian zauważa, że jakiś wyrostek zamierza się na niego wiadrem. Odruchowo wyciąga broń...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Telewizyjna wersja komedii obyczajowej w reżyserii Jacka Bromskiego pod tym samym tytułem, kontynuacji filmu "U Pana Boga za piecem". Ukazuje dalsze losy mieszkańców niewielkiego miasteczka Królowy Most leżącego w powiecie białostockim, miejscowego komendanta policji (Andrzej Zaborski) oraz energicznego proboszcza (Krzysztof Dzierma).

W tym odcinku

Mieszkańcy Królowego Mostu zbierają się w kościele i czekają na poświęcenie wielkanocnych koszyczków. W tym samym czasie pod znajdujący się się naprzeciwko świątyni sklep z piskiem opon podjeżdża świadek koronny, Jerzy Bocian. Wysiadając z auta, kątem oka zauważa, że pewien wyrostek, bierze na niego zamach wiadrem pełnym wody i odruchowo wyciąga zza pasa broń. Dowcipniś zamiera ze strachu. To dopiero początek problemów z Żurawiem. Wkrótce były gangster wprowadza nowe porządki w Królowym Moście. Ksiądz i Ratajowa pracują w warzywniku, gdy na plebanii zjawiają się mocno poddenerwowani komendant i burmistrz. Obaj skarżą się na przybysza i proszą proboszcza o pomoc.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...