Peggy Sue wyszła za mąż

(Peggy Sue Got Married)

komedia obyczajowa USA 1986  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Peggy Sue przeżywa kryzys małżeński. Zostaje królową balu absolwentów. Mdleje, a kiedy się budzi, jest znów nastolatką chodzącą do szkoły.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Peggy Sue (Kathleen Turner), dojrzała kobieta będąca żoną i matką, przeżywa kryzys w życiu małżeńskim i osobistym. Czuje, że nic nie osiągnęła i nie jest pewna, czy nadal kocha swojego męża Charliego (Nicolas Cage). W trakcie balu absolwentów swojej szkoły Peggy zostaje ogłoszona królową. Z wrażenia mdleje, a kiedy się budzi, w niepojęty dla niej sposób jest znów nastolatką chodzącą do szkoły. Wiedząc dużo więcej niż jej rówieśnicy, zachowuje się inaczej, bardziej "dorośle", budząc podziw wśród koleżanek, a zgrozę u swoich rodziców. Próbuje nawet zmienić decyzje podjęte w czasie, kiedy była "młoda i głupia", i uniknąć kłopotów z przyszłości, lecz nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać... Doskonała rola Kathleen Turner. Wiele zabawnych momentów i dużo śmiechu. Obraz otrzymał trzy nominacje do nagrody Oscara: dla Kathleen Turner - najlepszej aktorki, Jordana Dronenwetha za zdjęcia i Theodory Van Runkle za kostiumy.

Kathleen Turner jako pani pod czterdziestkę, która odkrywa, że wbrew pozorom nie tylko nie straciła młodości, ale i ma dość udane życie. Perełka z dorobku Francisa Coppoli. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...