Teleman

Dziewczyna zawodowa

(The Girlfriend Experience)

dramat obyczajowy USA 2009  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Chelsea to ekskluzywna call girl, która poza seksem oferuje klientom towarzystwo i rozmowę. Jej partner wykazuje dużo zrozumienia. Pewnego dnia w życie Chelsea wkracza intrygujący David.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 2008, czasy ekonomicznego kryzysu, na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi w USA. Atrakcyjna, młoda Chelsea (Sasha Grey) to ekskluzywna nowojorska call girl, która zarabia 2000 dolarów za godzinę. Poza seksem oferuje klientom towarzystwo i szczerą rozmowę. Potrafi perfekcyjnie stworzyć złudzenie emocjonalnej bliskości. Prawdziwe uczucia rezerwuje jednak dla swojego chłopaka Chrisa (Chris Santos), z zawodu osobistego trenera w klubie fitness. Partner dziewczyny wykazuje dużo zrozumienia dla jej profesji. Tymczasem bogaci klienci Chelsea w rozmowach z nią zaczynają narzekać na coraz gorszą finansową sytuację na świecie. Dziewczyna zauważa, że ograniczają wydatki i nie przeznaczają na nią już tyle pieniędzy, co dawniej. Planuje więc otworzyć butik z ubraniami, który zwiększyłby jej dochody. Pewnego dnia w pozornie uporządkowane życie Chelsea wkracza intrygujący David (David Levien). Relacja z nowym klientem wykracza poza ramy profesjonalnej transakcji. Reżyserem filmu jest Steven Soderbergh twórca tak głośnych obrazów, jak: "Erin Brockovich", "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" czy "Traffic".

Steven Soderbergh: pięć dni z życia call-girl w środku kampanii prezydenckiej, która przyniosła sukces Barackowi Obamie. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...