Zaklęty dwór | odc. 4/7: Nowy trop

serial historyczny Polska 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Juliusz znajduje Czorguta śpiącego na polu. Damazy czeka na Eugenię, by ją porównać z dziewczyną z zaklętego dworu. Komisarz Kraxelhuber przywozi do sędziego schwytanego maziarza.

Oglądaj w telewizji

Pon 9.10 13:05
TVP Polonialogo

Opis

Serial osnuty na na kanwie powieści Walerego Łozińskiego pod tym samym tytułem. Przedstawia on przygody trzech bohaterów: ekscentrycznego starościca Mikołaja (Roman Wilhelmi), Julliusza Żwirskiego (Olgierd Łukaszewicz) - jego spadkobiercy - oraz jego kolegi, Damazego Czorguta (Krzysztof Jasiński).

W tym odcinku

Juliusz znajduje Czorguta śpiącego na polu. Okazuje się, że Damazy czekał na Eugenię, ponieważ chciał ją porównać z dziewczyną widzianą w zaklętym dworze. Komisarz Kraxelhuber przywozi do sędziego Gągolewskiego schwytanego maziarza. Aresztantowi jednak udaje się zbiec, zanim ktokolwiek zdążył go przesłuchać. Juliusz żąda od sędziego, żeby ten zatuszował całą sprawę. Damazy po rozmowie z Chaimem dochodzi do wniosku, że maziarzem może być tajemniczy kwestarz, który niegdyś opiekował się starościcem Mikołajem. Nocą Bulij zakrada się do aresztu w celu zabicia Horawy. Na miejscu okazuje się, że więzień zbiegł.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...