Panna Marple: Morderstwo na plebanii

(Miss Marple: Murder at the Vicarage)

film kryminalny USA 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na plebanii zostaje znalezione ciało pułkownika Protheroe. Nie cieszył się on sympatią mieszkańców miasteczka. Panna Marple dąży do rozwikłania tajemnicy jego śmierci. Wg Agathy Christie.

Oglądaj w telewizji

Wt 12.07 13:50
Kino TVlogo

Opis

Na plebanii w miejscowości St. Mary Mead znalezione zostają zwłoki pułkownika Protheroe (Derek Jacobi). Ofiara nie cieszyła się jednak sympatią mieszkańców, przez co lista jego wrogów jest długa. Żona zmarłego mężczyzny, Ann (Janet McTeer), miała romans z lokalnym malarzem, Lawrence'em Reddingiem (Jason Flemyng). Podejrzana jest także pani Lester (Jane Asher), którą z zamordowanym łączyły tajemnicze relacje. Policja przygląda się także lokalnym duchownym, których Protheroe oskarżał o kradzież kościelnych pieniędzy. Jane Marple, która z powodu kontuzji przebywa w domu, widziała plebanię w chwili, gdy doszło do zbrodni. Trafne spostrzeżenia i wskazówki pomagają prowadzącemu dochodzenie inspektorowi Slackowi (Stephen Tompkinson) znaleźć okrutnego zabójcę.

Czytając Agathę Christie: kto zamordował emerytowanego pułkownika? Panna Marple wie pierwsza. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...