Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy (2-ost.)

(Anne of Green Gables: The Continuing Story)

film obyczajowy Kanada 2000  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Ania i Gilbert wracają do Avonlea i pobierają się. Ich szczęście nie trwa długo - wybucha I wojna światowa. Gilbert zaciąga się do wojska.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ania Shirley (Megan Follows) jest już dorosłą kobietą. Po zakończeniu pracy w szkole dla dziewcząt w Kingsport znalazła wreszcie swoją wielką miłość. Jest nią Gilbert Blythe (Jonathan Crombie), przyjaciel z lat szkolnych. Po śmierci Maryli Ania sprzedaje Zielone Wzgórze i razem z narzeczonym wyjeżdża do Nowego Jorku, bowiem Gilbert dostał tam posadę w renomowanym szpitalu. Ania marzy o tym, by wydać swoją powieść i zgłasza się z rękopisem do jednego z wydawnictw. Jej książka nie zyskuje aprobaty, ale ona sama dostaje tam pracę redaktora. Poznaje młodego pisarza powieści sensacyjnych, Jacka Garrisona (Cameron Daddo), który proponuje jej współpracę.

Ania (Megan Follows) i Gilbert (Jonathan Crombie), rozczarowani życiem w Nowym Jorku, wracają do rodzinnego Avonlea i pobierają się. Ich szczęście nie trwa jednak długo - wkrótce wybucha I wojna światowa. Gilbert postanawia zaciągnąć się do wojska i jako lekarz wojskowy zostaje wysłany na front. Ania czuje się bardzo samotna. Wkrótce dostaje wiadomość, że jej ukochany został uznany za zaginionego. Zrozpaczona, postanawia zrobić wszystko, by go odnaleźć i wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż do Europy.

Zamknięcie cyklu według prozy Lucy Maud Montgomery: dorosła Ania bierze ślub i wraz z mężem wyrusza na I wojną światową. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...