Nicholas Nickleby

dramat obyczajowy Niemcy/​Holandia/​Wielka Brytania/​USA 2002  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Ekranizacja powieści Karola Dickensa o trudnych doświadczeniach życiowych osieroconego przez ojca 19- letniego Nicholasa Nickleby.

Oglądaj w telewizji

Wt 7.12 14:30
HBO 3logo
Śr 8.12 6:00
HBO 3logo
Śr 15.12 10:20
HBO 3logo

Opis

Po śmierci ojca 19-letni Nicholas Nickleby (Charlie Hunnam) wraz z matką (Stella Gonet) i siostrą Kate (Romola Garai) przenosi się do Londynu, gdzie mieszka jego wuj, bogaty Ralph Nickleby (Christopher Plummer). Rodzina ma nadzieję, że krewny pomoże im znaleźć pracę i zapewni finansowe wsparcie. Niestety, wuj Ralph okazuje się człowiekiem przebiegłym i pozbawionym uczuć. Pozwala, by matka i siostra Nicholasa zamieszkały u niego, jednak chłopak zostaje wysłany poza Londyn, gdzie w prowincjonalnej szkole ma objąć posadę nauczyciela. Pobyt w placówce staje się dla młodzieńca prawdziwym koszmarem. Szkoła, zarządzana przez małżeństwo Squeersów, jest pełna przemocy i okrucieństwa. Uczniowie są szykanowani, głodzeni i bici. Wkrótce Nicholas zaprzyjaźnia się z kalekim chłopcem o imieniu Smike (Jamie Bell). Razem postanawiają uciec. Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści Karola Dickensa.

Dickens niezawodny: po śmierci ojca rodzina trafia w szpony zawistnego wuja, skąd wydobyć ją może jedynie sprytny młodzieniec. Dobra robota. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...