Porozmawiaj z nią

(Hable con ella)

dramat obyczajowy Hiszpania 2002  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Pielęgniarz zostaje oskarżony o gwałt na podopiecznej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pielęgniarz Benigno (Javier Cámara) i 40-letni pisarz Marco Zuluaga (Darío Grandinetti) po raz pierwszy spotykają się na widowni jednego z madryckich teatrów. Wkrótce ich drogi ponownie się krzyżują. Dziewczyna Marco, Lydia (Rosario Flores), jest toreadorem. W wyniku poważnego wypadku w stanie śmierci klinicznej trafia do szpitala. W tej samej placówce pracuje Benigno. Pielęgniarz opiekuje się uczennicą szkoły baletowej Alicią (Leonor Watling), która również zapadła w śpiączkę. Okazuje się, że mężczyzna jest obsesyjnie zakochany w swojej podopiecznej. Ku zaskoczeniu całego personelu po jednym z jego dyżurów dziewczyna zachodzi w ciążę i budzi się ze śpiączki. Oskarżony o gwałt Benigno zostaje aresztowany. W jego obronie występuje Marco. Film zdobył Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny i nominację do tej nagrody dla Almodóvara jako najlepszego reżysera.

Nagrodzony Oscarem za scenariusz "Porozmawiaj z nią" Pedro Almodóvara to głęboko poruszająca, dojrzała i obyczajowo prowokacyjna niezwykła historia miłosna. (ale kino+)

Nagrody

Oscar - scenariusz oryginalny, Złoty Glob - film zagraniczny, Europejska Nagroda Filmowa - europejski film roku, Cezar - film z Unii Europejskiej, Europejska Nagroda Filmowa - Nagroda publiczności - europejski reżyser, Europejska Nagroda Filmowa - Nagroda publiczności - europejski aktor, Europejska Nagroda Filmowa - europejski reżyser roku, Europejska Nagroda Filmowa - europejski scenarzysta roku

Występują

Twórcy

Ładuję...