Film, w którym gram

(A Film with Me in It)

komedia Irlandia 2008
zdjęcie

W skrócie

Aktor Mark ma kłopoty w życiu zawodowym i prywatnym. Jedyną osobą, na którą może liczyć, jest Pierce. Razem postanawiają napisać scenariusz.

Oglądaj w telewizji

Pt 4.02 4:30
Sundance TVlogo

Opis

Początkujący aktor Mark (Mark Doherty) nie ma najlepszego dnia. Właśnie wyszedł z kolejnego beznadziejnego przesłuchania o małą rolę w podrzędnym filmie, po której nie oczekuje niczego specjalnego. Na dodatek jego dziewczyna Sally (Amy Huberman) chce zakończyć ich związek, który nie przedstawia dla niej żadnej przyszłości. Jakby tego było mało, właściciel mieszkania, które Mark wynajmuje, również robi mu problemy i żąda od niego spłaty zaległego czynszu. Jedyną osobą, na którą może liczyć, jest jego przyjaciel i sąsiad, reżyser Pierce (Dylan Moran), który inspiracji do filmów szuka przede wszystkim w pobliskim pubie. Obaj zniechęceni takim stanem rzeczy, postanawiają odmienić swe życie i we dwóch napisać scenariusz, dzięki któremu odniosą sukces. Niestety, nie jest to takie proste. Tym bardziej, że problemy to Marka specjalność.... Błyskotliwa czarna komedia, pełna zaskakujących zwrotów akcji przypomina swoim klimatem takie obrazy jak "Płytki grób" i "Whitnail i ja". Film został wyróżniony sześcioma nominacjami do najważniejszej irlandzkiej nagrody filmowej, IFTY - w tym dla najlepszego filmu, reżysera, scenarzysty i aktora, Dylana Morana.

Nieudolny aktor staje się sprawcą kilku zgonów, więc by uniknąć kary przy pomocy równie nieudanego scenarzysty próbuje zdarzenia zamienić na scenariusz. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...