Daleko od szosy | odc. 6/7: Egzamin

serial obyczajowy Polska 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Leszek jedzie interweniować w ministerstwie. Zdaje egzaminy, ale ma kłopoty mieszkaniowe. Podejmują z Anią decyzję o małżeństwie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o synu gospodarza Leszku Góreckim (Krzysztof Stroiński), który marzy o wyrwaniu się z rodzinnej wsi i przeprowadzce do miasta. Mimo braku wsparcia ze strony bliskich i wielu przeciwności, udaje mu się zrealizować cel.

W tym odcinku

Leszek jedzie do Warszawy, aby osobiście interweniować w Ministerstwie Oświaty. Ma nadzieję, że uzyska zgodę na rozpoczęcie nauki od drugiej klasy technikum. Wreszcie spotyka osobę gotową go wysłuchać i uznać jego racje. Pomyślnie zdaje egzaminy do szkoły. W Łodzi ma kłopoty z mieszkaniem, musi nocować w zajezdni, sypia w autobusach. Znajduje pokój w domu jednorodzinnym. Razem z Anią podejmują decyzję o zawarciu małżeństwa. Dziewczyna, po burzliwej rozmowie z matką, która nie aprobuje jej postanowienia, zrywa kontakty z rodziną i wyprowadza się z domu. Młodzi biorą ślub, ale właścicielka posesji nie dotrzymuje umowy i nie chce im wynająć pokoju.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...