Absolutni debiutanci

(Absolute Beginners)

musical Wielka Brytania 1986  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Fotograf Colin jest zakochany w uroczej fryzjerce Suzette, która marzy o karierze modelki. Związek z projektantem mody jest dla niej szansą na zrobienie kariery. Rozstaje się z Colinem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Londyn, lata 50. XX wieku. Młody, utalentowany fotograf Colin (Eddie O'Connell) zakochany jest w Suzette (Patsy Kensit), uroczej fryzjerce marzącej o karierze modelki. Są ze sobą, chociaż ich związek wypełniony jest niezliczonymi sprzeczkami, rozstaniami i powrotami. Pewnego dnia Suzette poznaje przystojnego projektanta mody, Henleya of Mayfaira (James Fox). Dziewczyna dobrze wie, że związek z nim jest dla niej szansą na zrobienie kariery. Rozstaje się więc z Colinem. Porzucony chłopak pod wpływem ekscentrycznego Vendice'a Partnersa (David Bowie) zaczyna poważnie myśleć o karierze fotografa. Wciąż nie może jednak zapomnieć o Suzette. Postanawia ją odzyskać... Film Juliena Temple'a to barwny, dynamiczny portret rodzących się subkultur, rozkwitu jazzu, rocka i popu, narodzin nowej, młodzieżowej estetyki. Niewątpliwą jego atrakcją jest udział w nim takich gwiazd muzyki jak David Bowie, Sade i Ray Davies.

Z nostalgią o końcu lat 50., kiedy na oczach ówczesnych nastolatków rodziła się popkultura. Fabuła wątlutka i papierowa do bólu, ale parada gwiazd z Davidem Bowie i Sade wiele rekompensuje. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...