Dziewczyna z Mazur | odc. 2/5

W skrócie
Wyrzucona z pracy Marta opiekuje się chorym fotografem, Gryczem. Z jego pomocą udaje się jej uzyskać meldunek i znaleźć posadę. Grycz oświadcza się Marcie, ale ona kocha Stefana.
Oglądaj w telewizji
Opis
Lata 1979-1980, okres burzliwych przemian politycznych w PRL. Losy młodej Marty Witczak (Beata Paluch), absolwentki szkoły średniej, która po maturze przyjeżdża do Warszawy. Próbuje ułożyć sobie życie w stolicy. Boryka się z problemami finansowymi i brakiem pomysłów na swoją przyszłość. Często zmienia pracę i zawiera nowe znajomości. Adaptacja powieści Zbigniewa Safjana "Podwójna miłość".
W tym odcinku
Wyrzucona z pracy Marta opiekuje się chorym fotografem Gryczem. Z jego pomocą udaje się jej uzyskać meldunek w stolicy i znaleźć nową posadę w zakładzie fotograficznym. Grycz oświadcza się Marcie. Dziewczyna nie zgadza się jednak na ślub. Jest bowiem zakochana w Stefanie, młodym mężczyźnie, który uratował ją przed chuliganami nasłanymi przez Zbyszka.
Występują


















