Teleman

SpongeBob Kanciastoporty

(The SpongeBob SquarePants Movie)

film animowany USA 2004  b.o.
zdjęcie

W skrócie

SpongeBob Kanciastoporty jest gąbką morską. Mieszka w podwodnej krainie i pracuje jako kucharz.Chce uratować szefa oskarżonego o kradzież.

Oglądaj w telewizji

So 2.10 14:00
HBO 3logo

Opis

SpongeBob Kanciastoporty jest gąbką morską. Mieszka w podwodnej krainie Bikini Dolne. Jego najlepsi przyjaciele to: rozgwiazda Patrick Star oraz złośliwa kałamarnica Squidward Tentacles, która nie ma dwóch odnóży. SpongeBob pracuje jako kucharz w restauracji serwującej kraburgery. Jego stosunki z szefem, panem Krabsem, nie układają się najlepiej. Pewnego dnia Krabs zostaje oskarżony o kradzież korony samego Neptuna i skazany na karę śmierci. SpongeBob postanawia zrobić wszystko, aby uratować swojego pracodawcę. Neptun daje mu sześć dni na odnalezienie korony i oczyszczenie Krabsa z zarzutów. Kanciastoporty razem z Patrickiem wyrusza w niebezpieczną podróż, w czasie której ich przyjaźń wielokrotnie zostanie wystawiona na próbę. Będą musieli też zmierzyć się z przebiegłym Planktonem, właścicielem konkurencyjnej restauracji, któremu nieobecność Krabsa jest jak najbardziej na rękę. Pełnometrażowa wersja popularnego w Stanach Zjednoczonych serialu animowanego.

Kinowa wersja kultowego serialu tv: tytułowy bohater wraz z przyjacielem wyrusza na niebezpieczną wyprawę w ciemne zakamarki mórz, by odzyskać skradzioną koronę Króla Neptuna i tym samy ocalić życie swego szefa. Niezłe, a miejscami odlotowe. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...