Król i zdobywca (1/8)

(King & Conqueror)

serial historyczny Islandia/​Wielka Brytania/​USA 2025  od 16 lat

W skrócie

Nadchodzi dzień koronacji Edwarda. Harold, earl Wessexu, podczas podróży do Londynu ratuje przed atakiem bandytów Wilhelma, księcia Normandii. Ich spotkanie nieoczekiwanie wpłynie na bieg historii.

Oglądaj w telewizji

Pon 23.02 21:00
CANAL+ Premiumlogo
Pon 23.02 22:00
CANAL+ 1logo

Opis

XI wiek. Dwaj dawni sojusznicy, Harold (James Norton), earl Wessexu, i książę Normandii, Wilhelm (Nikolaj Coster-Waldau), stają do walki o angielski tron. W 1066 roku spotykają się pod Hastings, by stoczyć bitwę, która odmieni na zawsze losy ich kraju i całej Europy.

W tym odcinku

Zbliża się dzień koronacji Edwarda na króla Anglii. W drodze do Londynu Harold, earl Wessexu, ratuje księcia Normandii, Wilhelma, przed atakiem bandytów. Obaj toczą własne bitwy. Harold walczy o zachowanie wpływów w państwie, zaś Wilhelm odkrywa, że rzekomy sojusznik, król Francji Henryk, czyha na jego życie. Jeszcze nie wiedzą, że razem zmienią bieg historii.

Występują

Zobacz także

Ładuję...