Karnawały: Karnawał w Barbagii - Taneczny żar

(Carnivals: Carnaval in Barbagia, The Collective Blaze (Sardinia, Italy))

serial dokumentalny Francja 2015  od 12 lat

W skrócie

Karnawał to tradycja, która w każdym z państw przebiega nieco inaczej. Film pokazuje samo serce barwnych, masowych imprez. Widzowie zobaczą, jak bawią się uczestnicy tych wydarzeń.

Oglądaj w telewizji

Pt 16.01 18:50
TVP Kulturalogo
Pt 16.01 19:05
TVP Kultura 2logo
So 17.01 23:10
TVP Kultura 2logo

Opis

Karnawał to tradycja, która w każdym z państw przebiega nieco inaczej. Film pokazuje samo serce barwnych, masowych imprez. Widzowie zobaczą, jak bawią się uczestnicy tych eventów, poznają kulturę, postaci, obyczaje i symbolikę rytuałów. Za każdym z wydarzeń stoi bogata historia, które niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Twórcy serii odwiedzą Włochy, Brazylię, Boliwię, Południowe Niemcy i USA.

W tym odcinku

Na Sardynii, pośród malowniczych krajobrazów regionu Barbagia, życie mieszkańców wiosek skupia się wokół tradycji i natury. Pasterze, rolnicy i plantatorzy winorośli co roku z niecierpliwością czekają na wyjątkowy czas - karnawał zwany Carrasecare. Jego korzenie sięgają starożytnych rytuałów poświęconych Bachusowi i Prometeuszowi, a celebracje te mają na celu odnowienie więzi społecznych po zimowych miesiącach. Carrasecare to nie tylko widowiskowe uroczystości, ale też wyraz głębokiego przywiązania do rodziny, społeczności i odrębnej kultury regionu.

Twórcy

Ładuję...