Akacjowa 38 (740)
(Acacias 38)
W skrócie
Rok 1899. Ciężarna Carmen wymierza śmiertelny cios w głowę agresywnemu mężowi. Wraz z matką zakopuje ciało w lesie i decyduje się na ucieczkę. Niebawem rodzi dziewczynkę, którą zostawia w przytułku.
Oglądaj w telewizji

Opis
Rok 1899. Zamożny Justo często bywa agresywny wobec swojej żony Carmen. Pewnej nocy mężczyzna usiłuje zgwałcić będącą w zaawansowanej ciąży partnerkę. Próbująca się bronić kobieta uderza męża twardym narzędziem w głowę. Carmen, przekonana, że go zabiła, postanawia wraz ze swoją matką Teresą uciec z domu. Zabiera ze sobą drogi zegarek Justo, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Kobiety wywożą ciało zmarłego do lasu, gdzie go zakopują. Podczas ucieczki ciężarna kobieta rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocensją. Zagubiona i przerażona Carmen decyduje się zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Obiecuje sobie, że po nie wróci. Teresa wraz z córką jadą pociągiem do miasta, w którym przebywa jej syn, Pablo. Stan Carmen, która ciągle krwawi, się pogarsza. Jej brat postanawia jak najszybciej sprowadzić lekarza, Germana. Doktor ratuje jej życie. Pablo nalega, aby jego matka i siostra zmieniły tożsamość. Kobiety przybierają imiona Guadalupe i Manuela. Serial opowiada o losach i perypetiach grupy pokojówek, które pracują dla mieszczańskich rodzin.
W tym odcinku
Diego zgadza się, aby Olga została u niego przez kilka dni. Tymczasem rozhisteryzowana Elvira wykrzykuje pod drzwiami domu Susany, że Simon należy do niej. Mężczyzna ją wyprasza i zostaje z żoną. Na Akacjowej krążą plotki o jego romansie. Adela modli się za Elvirę. Servando tworzy wierszyki, które jednak nie są do końca romantyczne.
Występują



















