Ciężarówką przez Malezję (4/8)
W skrócie
Dawid Andres przemierza wschodnie wybrzeże półwyspu. Odkrywa lokalne zwyczaje i uroki nadmorskich miejscowości Malezji. Miejscem jego odpoczynku jest wyspa Tioman.
Oglądaj w telewizji
Opis
Dzięki kontaktom zdobytym wśród organizatorów motocyklowych wypraw w Indiach Dawid Andres zdobywa pracę w Malezji. Podróżnik wyruszy na podbój państwa, o którym mówi się, że jest Azją w pigułce. Przejedzie przez wielkie, nowoczesne miasta i tradycyjne wioski. Zobaczy góry i rajskie wyspy na oceanie. Dotrze na Półwysep Malajski i malezyjską część Borneo. Odwiedzi Singapur i Brunei. Zaprezentuje widzom nowoczesną cywilizację i zwierzęta, które występują jedynie w tej części świata.
W tym odcinku
Dawid rozpoczyna swoją podróż w Kota Bharu na północnym wschodzie Malezji, gdzie mieszka dużo muzułmanów. Przemierzając ciężarówką malownicze, wschodnie wybrzeże półwyspu Malajskiego, odkrywa lokalne zwyczaje i uroki nadmorskich miejscowości. Gdy nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku, wybiera się na wyspę Tioman.