Dzika muzyka: Kujawska Atlantyda

magazyn  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Opowieść o korzeniach polskiej muzyki, tradycyjnym tańcu i śpiewie. Autorzy programu prezentują różne wydarzenia i inicjatywy poświęcone kulturze ludowej. Program prowadzi Janusz Prusinowski.

Oglądaj w telewizji

Śr 12.03 6:45
TVP Kultura 2logo

Opis

Opowieść o korzeniach polskiej muzyki, tradycyjnym tańcu i śpiewie. Autorzy programu zaprezentują niezwykłe wydarzenia i inicjatywy poświęcone kulturze ludowej w jej najróżniejszych wcieleniach. Po świecie rodzimej tradycji oprowadzał będzie Janusz Prusinowski - skrzypek, lirnik, harmonista i animator, propagator odrodzenia muzyki wiejskiej.

Na Kujawach znalezienie mistrza tradycyjnej muzyki jest obecnie bardzo trudne. Niemal całkowicie zanikła ona wraz z przedwojennym pokoleniem. Justyna Piernik, dziennikarka radiowa i śpiewaczka, czerpie inspirację z opowieści swojego ojca, Zdzisława Piernika, znanego tubisty pochodzącego z Kujaw. W programie Justyna spotyka się ze Zdzisławem oraz z nielicznymi wykonawcami kujawskiej muzyki dawnej: skrzypkiem Julianem Pawłowskim i śpiewaczką Danutą Kaczmarek. O kujawiakach opowiada Janusz Prusinowski.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...