Bałtyk - dzikie morze (1)
(Wilde Ostsee: Von Dänemark bis Lettland)
serial dokumentalny Niemcy 2018

W skrócie
Podróż z Danii przez Mierzeję Kurońską Litwy na Łotwę. Jesienią 2015 roku pojawiła się tam absolutna rzadkość: dziób wieloryba Sowerby'ego. Teren ten jest domem dla wielu orłów morskich.
Oglądaj w telewizji
Pt 22.08 22:00
Polsat Doku
So 23.08 17:45
Polsat Doku
Pon 25.08 14:10
Polsat Doku
Wt 26.08 17:45
Polsat Doku
Opis
Bałtyk to najmłodsze morze Oceanu Atlantyckiego, powstałe po ostatniej erze lodowcowej. W jego wodach oraz na piaszczystych plażach żyje wiele cennych gatunków zwierząt, a krajobrazy zachwycają swoim pięknem. Można zobaczyć pływające w nim delfiny, odwiedzić wyspę niedźwiedzi, a część niczym polarnego lodowca sąsiaduje z miniaturową pustynią.
W tym odcinku
Widzowie wybiorą się w podróż z Danii przez Mierzeję Kurońską Litwy na Łotwę. Jesienią 2015 roku pojawiła się tam absolutna rzadkość: dziób wieloryba Sowerby'ego. Teren ten jest domem dla wielu orłów morskich.