Komediantka | odc. 9-ost.

serial obyczajowy Polska 1987  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Janka i Hela Halder odwiedzają literatkę Stabrowską. Grzesikiewicz zabiera Jankę do Bukowca, gdzie czeka na nią ciężko chory ojciec. Janka z Grzesikiewiczem biorą ślub i wyjeżdżają do Włoch.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Początek XX wieku. Naczelnik stacji kolejowej w Bukowcu, pan Orłowski, sam wychowuje swoją córkę, Jankę (Małgorzata Pieczyńska). Dziewczyna jest znudzona życiem na prowincji, a jedyną dla niej pociechą są występy w amatorskim teatrze. Niebawem oświadcza się jej Andrzej Grzesikiewicz, jednak ku zdziwieniu wszystkich dziewczyna odrzuca oświadczyny i wyjeżdża do Warszawy, aby zostać prawdziwą aktorką. Scenariusz serialu oparty jest na dwóch powieściach Reymonta, "Komediantce" i "Fermentach".

W tym odcinku

Janka i Hela Halder odwiedzają Stabrowską, która jest miejscową literatką. Wkrótce zjawia się Grzesikiewicz i zabiera kobietę do Bukowca, gdzie czeka na nią ciężko chory ojciec. Razem zawożą Orłowskiego do warszawskiego szpitala. Janka godzi się z Grzesikiewiczem. Para bierze ślub i wyjeżdża do Włoch. Po powrocie z podróży nowożeńcy zamieszkują w Krasnowej. Kobieta ma problemy z wypełnianiem obowiązków gospodyni domu i często nie dogaduje się z rodzicami męża. Kiedy Janka rodzi syna, jej sytuacja zupełnie się odmienia. Wkrótce odwiedza ją Głogowski. Widząc jednak, że Janka jest teraz zupełnie kimś innym, postanawia pożegnać się z nią na zawsze.

Występują

Twórcy

Ładuję...