Łowcy skarbów. Kto da więcej? (12)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Beata prezentuje zestaw ceramicznych przedmiotów zaprojektowanych przez Lornę Bailey. Janusz przywozi szklany komplet z dawnej Czechosłowacji. Katarzyna oferuje lampki wytwórni Murano Due.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, wystąpi Beata z tajemniczym zestawem ceramicznych przedmiotów zaprojektowanych przez angielską artystkę Lornę Bailey. Zagadkowe obiekty to nietypowe cukiernice i figurka utrzymane w stylu charakterystycznym dla autorki. Pomysł na stożkowe posypywaczki do cukru pochodzi z lat 20., a te konkretne przedmioty powstały w latach 1990-2000. Janusz przywiezie szklany komplet z dawnej Czechosłowacji. Projektant wazonu i prawdopodobnie popielnicy, Josef Hospodka, stworzył je w latach 1960-1980. Katarzyna zaoferuje łowcom lampki-duszki wykonane ze szkła przez wytwórnię Murano Due, które najprawdopodobniej miały oświetlać pokój dziecięcy. Na ostatniej aukcji pojawi się Karolina ze srebrną bransoletką z serii "Rafa koralowa" Rytosztuki z lat 80.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...