Łowcy skarbów. Kto da więcej? (11)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jako pierwszy wystąpi Henryk z nietypowym naczyniem do picia alkoholu z inskrypcją z 1868 roku. Tomasz przyniesie japoński model chevroleta camaro. Kolejny skarb to postument z onyksu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, jako pierwszy wystąpi Henryk z nietypowym naczyniem do picia alkoholu o nazwie kjenge z inskrypcją z 1868 roku. Zgodnie ze skandynawską tradycją naczynia takie wykonywano z jednego kawałka drewna, a pito z nich głównie piwo. Tomasz przyniesie jeżdżący japoński model chevroleta camaro - kultowej wyścigówki, która sprawi, że ekspertowi i Pawłowi zaświecą się oczy, gdy zabiorą go na jazdę testową. Kolejny skarb to postument wykonany z onyksu pochodzącego z Pakistanu. Powstał prawdopodobnie w Europie Środkowej w drugiej połowie XX wieku, a służył jako podstawa na doniczkę. Na koniec licytowana będzie należąca do Zbigniewa stylizowana plakieta z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Plakieta pochodzi z lat 20. lub 30. i jest zdobiona związanymi z nim symbolami - m.in. orłem legionowym.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...