Ród smoka 2: A Son for a Son (1/8)

(House of the Dragon 2: A Son for a Son)

serial fantasy USA 2024  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Rhaenyra próbuje pogodzić się ze śmiercią syna. Przebywająca w Królewskiej Przystani Alicent zaczyna się niepokoić, że Mała Rada Aegona może doprowadzić do wybuchu wojny totalnej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Druga seria produkcji, której wydarzenia poprzedzają akcję "Gry o tron". Po śmierci Lucerysa Velaryona, syna królowej Rhaenyry Targaryen (Emma D'Arcy), do której przyczynił się jego kuzyn, Aemond Targaryen (Ewan Mitchell), Westeros znajduje się na krawędzi krwawej wojny domowej. Zielona Rada wspierająca króla Aegona (Tom Glynn-Carney) i Czarna Rada królowej Rhaenyry walczą o wpływy. Każda ze stron rości sobie prawo do Żelaznego Tronu. Dynamiczny rozwój wydarzeń wpływa także na życiową postawę męża Rhaenyry, Daemona (Matt Smith). Mężczyzna, który wiele czasu spędza w zamku Harrenhal, z dala od małżonki, bardzo się zmienia. Na dodatek zaczynają prześladować go demony przeszłości.

W tym odcinku

Rhaenyra stara się pogodzić ze śmiercią syna. Niebawem podejmuje brzemienną w skutki decyzję. Przebywająca w Królewskiej Przystani Alicent zaczyna się niepokoić, że Mała Rada Aegona może doprowadzić do wybuchu wojny totalnej. Larys sugeruje, że król potrzebuje nowego namiestnika.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...