Komisarz Alex 21: Instytut snu (262)

serial kryminalny Polska 2024  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Umiera założyciel jednostki naukowej, która specjalizuje się w badaniu zaburzeń snu. Wszystko wskazuje na to, że został uduszony. W trakcie śledztwa Kozera odkrywa sieć skomplikowanych powiązań.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi. Komisarz Andrzej Sochoń (Jacek Knap) rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki. Pomagają mu młodszy aspirant Gustaw Bielski (Piotr Bondyra), komisarz Marta Grabska (Beata Fido), Agata Król (Monika Szufladowicz) i aspirant Jagoda Waligóra (Dorota Krempa). Policjanci mogą liczyć na doskonale wyszkolonego psa o imieniu Alex. W tym sezonie do ekipy dołączy komisarz Paweł Kozera (Marcin Rogacewicz), który zastąpi Sochonia.

W tym odcinku

Umiera profesor Hubert Skalski, założyciel Instytutu Snu, nowatorskiej jednostki naukowej, która specjalizuje się w badaniu specyficznych zaburzeń snu. Osoby nimi dotknięte mogą w jego trakcie wykazywać nadmierne pobudzenie, a nawet agresywne zachowania. Ciało mężczyzny zostaje znalezione w jednym z laboratoriów, w którym pacjenci poddawani są analizie. Wszystko wskazuje na to, że został uduszony. Dochodzenie utrudnia fakt, że konsola laboratoryjna, z której Skalski jako lekarz dyżurny nadzorował sen pacjenta, została zdemolowana, a zapis badania, w tym nagranie wideo, o drugiej nad ranem nagle się urywa. W trakcie śledztwa komisarz Kozera wraz z Alexem odkrywają sieć skomplikowanych relacji między pracownikami, pacjentami oraz tajemniczym sponsorem, który finansuje działalność instytutu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...