Łowcy skarbów. Kto da więcej? (309)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na pierwszej licytacji pojawi się Jan, który jest właścicielem maszyny do szycia z 1916 r. Paweł oraz ekspert dokonają małej demonstracji pracy ponad 100-letniej secesyjnej maszyny z pedałem nożnym.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się skarby. Uczestnicy programu poznają wartość różnych przedmiotów, które mogą okazać się gratką między innymi dla kolekcjonerów.

Na pierwszej licytacji pojawi się Jan, który jest właścicielem maszyny do szycia z 1916 roku. Osobno do niemieckiego sprzętu dokupiono zestaw dodatków, m.in. akcesoria do skóry. Paweł oraz ekspert dokonają małej demonstracji pracy ponad 100-letniej secesyjnej maszyny z pedałem nożnym. Jako kolejna przed łowcami stanie Katarzyna oraz jej porcelanowa figurka z motylami, którą kupiła w antykwariacie. Trzecim uczestnikiem będzie Cyprian, który przywiezie folie celuloidowe z bajek "Reksio i paw" oraz "Bolek i Lolek: wielka podróż". Jako ostatni wystąpi Mateusz, do którego należy kryształowa karafka z sześcioma kieliszkami. Zestaw powstał w czechosłowackiej hucie szkła Karela Paldy i pochodzi z 20-lecia międzywojennego, o czym świadczy fason i fasetowana dekoracja wykonana w stylu art déco.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...