Izabela, królowa Hiszpanii (7)

(Isabel)

serial kostiumowy Hiszpania 2011-2014  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Alfonso jest wściekły na Juana Pacheco. Podejrzewa go o nielojalność. Izabela załamuje się po śmierci brata. Wkrótce wszyscy zaczynają naciskać, aby jak najszybciej przejęła obowiązki monarchy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historia koronowanej w wieku 23 lat młodej Kastylijki. Pełna namiętności, intryg i licznych poświęceń opowieść o rosnącej potędze Hiszpanii. W 1461 roku została rozdzielona z chorą matką i wezwana na dwór króla Henryka IV. Przeżyła bolesną stratę brata Alfonsa, który miał objąć władzę i wieku 16 lat zaczęła już podejmować kluczowe decyzje.

W tym odcinku

Alfonso jest wściekły na Juana Pacheco. Podejrzewa, że szlachcic nie jest wobec niego lojalny. Gdy brat Izabeli nagle umiera, ta się załamuje. Wkrótce wszyscy zaczynają na nią naciskać, aby jak najszybciej przejęła obowiązki monarchy. Chacon zmuszony jest odesłać Gonzalo, który za bardzo zbliża się do siostry zmarłego Alfonsa. Izabela jedzie zawiadomić matkę o śmierci jej syna. Zdruzgotana rodzicielka Izabeli popada w obłęd. Nie jest w stanie pogodzić się ze stratą dziecka. Król Henryk zamierza uczcić pamięć brata. Ponadto zdaje sobie sprawę, że ma dość ciągłej walki z rodzeństwem, co jednak bardzo nie podoba się jego doradcom.

Występują

Zobacz także

Ładuję...