Giganci nauki: Stefan Banach i polscy matematycy

teleturniej Polska 2022-2024  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczestnicy programu zmierzą się z zagadnieniami dotyczącymi Stefana Banacha. Padną pytania na temat matematyków w organizacjach, instytucjach i towarzystwach naukowych, a także polskich kryptologów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Autorski teleturniej TVP poświęcony tylko i wyłącznie wiedzy naukowej. Łączy w sobie emocje, zabawę i rywalizację z edukacją, propagowaniem nauki i zgłębianiem jej tajemnic. Każdy odcinek poświęcony jest jednemu tematowi i kończy go wyłonienie jednego zwycięzcy. Zostaje nim osoba, która najlepiej zna odpowiedzi na pytania przygotowane przez ekspertów z danej dziedziny, dziennikarzy i konkurentów. Nie ma tutaj miejsca na przypadek, liczy się tylko wiedza. Laureat programu otrzyma tytuł Giganta Nauki oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych. Format teleturnieju to trzy rundy oraz finał wyłaniający czempiona. Każda runda ma inne zasady, a punkty zdobyte w poszczególnych rundach sumują się.

W tym odcinku uczestnicy programu zmierzą się z zagadnieniami dotyczącymi Stefana Banacha oraz polskiej szkoły matematycznej ze szczególnym uwzględnieniem lwowskiej. Padną pytania na temat matematyków w organizacjach, instytucjach i towarzystwach naukowych. Nie zabraknie również zagadek związanych z Polskim Towarzystwem Matematycznym, polskimi kryptologami, a także popularyzatorami tej dziedziny.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...