Korona królów. Jagiellonowie (87)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Mikołaj zostaje arcybiskupem gnieźnieńskim. Informacja o śmierci Hinczki pogłębia problemy psychiczne Piotra Wysza. Anna Cylejska dowiaduje się o ciąży służki. Ojcem dziecka rzekomo jest Mścisław.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Mikołaj Trąba zostaje arcybiskupem gnieźnieńskim. Informacja o śmierci Hinczki pogłębia problemy psychiczne biskupa Piotra Wysza (Lech Mackiewicz). Wojciech Jastrzębiec chce wykorzystać jego niemoc do ośmieszenia go przed dworem. Anna Cylejska dowiaduje się o ciąży jednej ze służek. Ojcem dziecka rzekomo jest Mścisław. Femka wyjawia królowej prawdę na temat rycerza. Katarzyna z Goraja postanawia wrócić do klasztoru. Dobiesław z Oleśnicy prosi ją o rękę. Kowal Bogdan (Sylwester Maciejewski) i przyjaciele szukają Jagny - córki Nieradki. Dzięki Mszczujowi Bogdan może poinformować króla o zaginięciu dziecka. Lech trafia do lochu, a Nieradka wpada pod wóz.

Występują

Zobacz także

Ładuję...