Akacjowa 38 (368)

(Acacias 38)

telenowela Hiszpania 2015  od 12 lat

W skrócie

Ramon postanawia udzielić pożyczki markizowi Norbertowi Cobie na zakup plantacji kawowych. Ursula wyznaje Teresie, że wie, gdzie są pochowani German i Manuela. Ta przekazuje wieści Maurowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rok 1899. Zamożny Justo często bywa agresywny wobec swojej żony Carmen. Pewnej nocy mężczyzna usiłuje zgwałcić będącą w zaawansowanej ciąży partnerkę. Próbująca się bronić kobieta uderza męża twardym narzędziem w głowę. Carmen, przekonana, że go zabiła, postanawia wraz ze swoją matką Teresą uciec z domu. Zabiera ze sobą drogi zegarek Justo, złoty łańcuszek, obrączkę i trochę pieniędzy. Kobiety wywożą ciało zmarłego do lasu, gdzie go zakopują. Podczas ucieczki ciężarna kobieta rodzi dziewczynkę, którą nazywa Inocensją. Zagubiona i przerażona Carmen decyduje się zostawić dziecko w przyklasztornym przytułku. Obiecuje sobie, że po nie wróci. Teresa wraz z córką jadą pociągiem do miasta, w którym przebywa jej syn, Pablo. Stan Carmen, która ciągle krwawi, się pogarsza. Jej brat postanawia jak najszybciej sprowadzić lekarza, Germana. Doktor ratuje jej życie. Pablo nalega, aby jego matka i siostra zmieniły tożsamość. Kobiety przybierają imiona Guadalupe i Manuela. Serial opowiada o losach i perypetiach grupy pokojówek, które pracują dla mieszczańskich rodzin.

W tym odcinku

Ramon postanawia udzielić sporej pożyczki markizowi Norbertowi Cobie na zakup plantacji kawowych. Lolita ćwiczy z Servandem na ulicy, by stać się świetną toreadorką. Fatima wmawia Pablowi, że Casilda nie mieszka z nią w pokoju. Samej dziewczynie stara się zniszczyć reputację. Ursula wyznaje Teresie, że wie, gdzie są pochowani German i Manuela. Ta natychmiast przekazuje wieści Maurowi. Chcą mieć służącą na oku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...