Komisarz Rex 7: Śmierć za kratkami (105)

(Kommissar Rex: Tote hinter Gittern, Eine)

serial kryminalny Niemcy/​Austria 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niki otrzymuje list od więźniarki Elviry Strasser z prośbą o pilne spotkanie. Zanim udaje im się zobaczyć, skazana ginie w swojej celi. Niki postanawia zbadać tę sprawę na miejscu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Popularna seria o niebezpiecznych przygodach owczarka niemieckiego, potomka arystokratycznego psiego rodu - Reginalda von Ravenhorsta. Czworonóg, zdrobniale nazywany Reksem, jest etatowym pracownikiem austriackiej policji. W rozwiązywaniu zagadek kryminalnych towarzyszy komisarzowi Marcowi Hoffmannowi (Alexander Pschill). Podczas gdy ten ostatni prowadzi dochodzenia polegając na doświadczeniu i umiejętnościach zawodowych, Rex kieruje się niezawodną zwierzęcą intuicją. Dzięki temu funkcjonariusz i jego pies tworzą zgrany duet.

W tym odcinku

Niki otrzymuje list od więźniarki Elviry Strasser z prośbą o pilne spotkanie. Zanim udaje im się zobaczyć, skazana ginie w swojej celi. Okoliczności jej śmierci wskazują na samobójstwo. Wbrew stanowisku Marca i Kunza Niki ma jednak wątpliwości, czy Elvira rzeczywiście odebrała sobie życie. Postanawia zbadać tę sprawę na miejscu. Podając się za więźniarkę, trafia do zakładu, w którym zmarła odsiadywała wyrok. Poznaje tu inną więźniarkę, Claudię Schrom (Kristina Bangert), która wraz z córką Saskią (Corinna Dvoran) przebywa w bloku dla matek z dziećmi. Niebawem Niki jest niemal pewna, że Elvira padła ofiarą zbrodni. Marc, który podaje się za adwokata swojej koleżanki udającej więźniarkę, odkrywa, że życie policjantki i Claudii jest w wielkim niebezpieczeństwie.

Występują

Twórcy

Ładuję...