Tabu (4/8)

(Taboo)

serial kostiumowy Wielka Brytania 2017  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Delaney próbuje pomóc Lornie, która została aresztowana w imieniu Korony. Cholmondeley daje mu wskazówki odnośnie produkcji prochu strzelniczego. Mężczyźni planują ukraść z magazynu Kompanii saletrę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Londyn, rok 1814. Uznany za zmarłego James Keziah Delaney (Tom Hardy) po wielu latach spędzonych w Afryce powraca w rodzinne strony. Mężczyzna przyjeżdża do Londynu, żeby zemścić się za śmierć ojca i przejąć odziedziczone po nim imperium handlowe. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to łatwe. Spadkiem interesuje się bowiem Kompania Wschodnioindyjska. Delaney odmawia jej jednak sprzedaży biznesu. Buduje własne imperium handlowo-transportowe, wstępując tym samym w sam środek niebezpiecznej rozgrywki między dwoma zwalczającymi się mocarstwami: Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Otoczony przez wrogów i spiski James musi umiejętnie lawirować w obcym dla siebie świecie, by uchronić się przed śmiercią. Zmowa, morderstwo, podstęp i mroczna rodzinna tajemnica to tło tej intrygującej opowieści o miłości i zdradzie. Pomysłodawcami tego klimatycznego serialu, są Steven Knight, nominowany do Oscara Tom Hardy ("Zjawa", "Incepcja") i jego ojciec Chips Hardy. W głównych rolach obok Hardy'ego występują m.in.: Jonathan Pryce (serial HBO "Gra o tron"), Michael Kelly ("House of Cards"), Oona Chaplin (serial HBO "Gra o tron") oraz David Hayman ("Chłopiec w pasiastej piżamie"). Producentem tego telewizyjnego dzieła jest m.in. czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ridley Scott ("Gladiator", "Marsjanin").

W tym odcinku

Delaney próbuje pomóc Lornie Bow, która została aresztowana w imieniu Korony. Cholmondeley daje mu wskazówki odnośnie produkcji prochu strzelniczego. Mężczyźni planują ukraść z magazynu Kompanii rafinowaną saletrę. Delaney zabiera Bow na bal zorganizowany przez hrabinę Musgrove. Thorne, szwagier Delaneya, chce się z nim zmierzyć w pojedynku.

Występują

Twórcy

Ładuję...