Korona królów. Jagiellonowie (158)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

W drodze do Wilna Jagiełło i Zofia dowiadują się o panującej zarazie. Na wawelskim korytarzu Jadwiga przypadkowo dotyka zarażoną służącą. Niebawem w Krakowie zaczynają umierać ludzie.

Oglądaj w telewizji

Wt 4.06 16:00
TVP Polonialogo
Nd 9.06 7:15
TVP Historialogo
Nd 9.06 7:15
TVP Historia 2logo

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Grudzień 1425 roku. W drodze do Wilna Jagiełło i Zofia dowiadują się, że w Krakowie panuje zaraza. Królowa chce wracać, ale król postanawia kontynuować podróż, a mały Władysław zostaje przewieziony do Chęcin. Jadwiga pozostaje na zamku i planuje organizować pomoc dla mieszczan. Na wawelskim korytarzu przypadkowo dotyka zarażoną służącą. Niebawem w Krakowie zaczynają umierać ludzie, a klienci karczmy zostają zamknięci i objęci kwarantanną.

Występują

Zobacz także

Ładuję...