Korona królów. Jagiellonowie (157)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Księżna Aleksandra błaga Siemka, aby on i jego bracia ukorzyli się przed Jagiełłą. Władca przeprowadza z siostrzeńcem ostrą rozmowę. Strasz przekazuje Zdenkowi ważne informacje dla Luksemburczyka.

Oglądaj w telewizji

Pon 3.06 16:00
TVP Polonialogo
So 8.06 7:05
TVP Historialogo
So 8.06 7:05
TVP Historia 2logo

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Księżna Aleksandra błaga swojego syna Siemka, aby on i jego bracia ukorzyli się przed Jagiełłą. Władca przeprowadza z siostrzeńcem ostrą rozmowę. Stawia ultimatum. Strasz przekazuje Zdenkowi ważne informacje dla Luksemburczyka. Honzik nadal ukrywa się w zamtuzie, a Femka odnajduje dzieci rzeźnika u guślarza. Uciekły z domu, ponieważ były bite przez ojca. Katka, Kunegunda i Femka postanawiają wymierzyć rzeźnikowi karę za znęcanie się nad synami.

Występują

Zobacz także

Ładuję...