Korona królów. Jagiellonowie (154)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

W Brześciu Kujawskim wszyscy czekają na królową Zofię. Jej orszak jednak myli drogę. Zjazd szlachty nie przebiega po myśli Jagiełły i Witolda. Oleśnicki przygotowuje grunt pod regencję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

W Brześciu Kujawskim wszyscy czekają na królową Zofię. Jej orszak jednak myli drogę. Zjazd szlachty nie przebiega po myśli Jagiełły i Witolda. Oleśnicki szuka dla siebie poparcia i przygotowuje grunt pod regencję. Awdokia i Danił mają się ku sobie. Kobieta może trafić na stos. Głowacz szuka czegoś, co pomoże mu udowodnić, że kobieta uprawia czary. Królewna Jadwigi doskonale się czuje w towarzystwie Adama Świnki. Femka rozpacza po śmierci Pietrka. Bdzigost próbuje ją pocieszyć.

Występują

Zobacz także

Ładuję...