Poirot: Tajemnice Błękitnego Ekspresu

(The Mystery of the Blue Train)

serial kryminalny Wielka Brytania 2006

W skrócie

Ginie pasażerka eleganckiego pociągu. Okazuje się, że zamieniła się miejscami z inną kobietą. Herkules Poirot podejmuje śledztwo. Najpierw musi się upewnić, kto naprawdę miał paść ofiarą zbrodni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

W eleganckim pociągu znajdują się dwie młode i zamożne pasażerki, Ruth Kettering (Jaime Murray) i Katherine Grey (Georgina Rylance), która nagle odziedziczyła ogromny majątek. Panie zawierają znajomość i wkrótce dla zabawy zamieniają się swoimi przedziałami. Ruth pragnie w ten sposób uwolnić się od rodziny i męża. Druga kobieta natomiast chce skorzystać z okazji i porozmawiać ze znajomymi, także podróżującymi tym składem. Rano w przedziale Grey zostaje znalezione ciało Kettering. Obecny w pociągu Herkules Poirot podejmuje śledztwo, jednak nie ma pewności, kto naprawdę miał paść ofiarą zbrodni.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...