Mad Max pod Kopułą Gromu

(Mad Max Beyond Thunderdome)

film SF Australia/​USA 1985  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Mad Max (Mel Gibson) wraz z dziećmi ocalałymi z katastrofy samolotu staje do walki z okrutną Aunty Entity (Tina Turner).

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Były policjant Mad Max (Mel Gibson) przybywa do położonego na skraju australijskiej pustyni Bartertown, gdzie poza prawem żyją ludzie przywykli do przemocy i okrucieństwa. Mężczyzna chce odzyskać skradzione mu rzeczy. Miastem rządzi Aunty Entity (Tina Turner), która wita go z radością i nadzieją na to, że przybysz pomoże w zniszczeniu jej rywala, Mastera (Angelo Rossitto). Na wielkiej arenie zwanej Kopułą Gromu, u wejścia której widnieje napis: "Gdy dwóch tu wchodzi, tylko jeden może stąd wyjść", dochodzi do rozstrzygającego pojedynku. Max odkrywa, że jego przeciwnik jest upośledzony i odmawia zabicia go. Zostaje ciężko ranny i porzucony na odludziu. Ratuje go plemię dzieci ocalałych z katastrofy samolotu, do której doszło w czasie wojny nuklearnej. Zapomniane przez wszystkich żyją na pustyni w oczekiwaniu na ich zaginionego pilota - kapitana Walkera. Miałby on wskazać im świat przyszłości z drapaczami chmur i powszechnie dostępnymi grami wideo. Dzieci są przekonane, że Mad Max to właśnie Walker. Razem z nimi staje on do walki z okrutną Aunty Entity. Film jest trzecią częścią przygód walecznego Mad Maksa. Pochodzącą z niego piosenkę "We Don't Need Another Hero" nominowano w 1986 roku do Złotego Globu.

Mad Max tym razem jako gladiator przyszłości stawiający czoło despotycznej Tinie Turner. Nader widowiskowe zamknięcie cyklu, który ugruntował gwiazdorską pozycję Mela Gibsona. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...