Jurajscy wojownicy: Dinozaur kanibal (1)

(Jurassic Fight Club)

serial popularnonaukowy USA 2008
zdjęcie

W skrócie

Krwawe pojedynki dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt, odtworzone na podstawie znalezionych skamielin, wiedzy naukowców oraz dzięki zaawansowanej animacji komputerowej.

Oglądaj w telewizji

Czw 27.06 16:00
Tele 5logo
Pon 1.07 6:00
Tele 5logo
Pon 1.07 16:00
Tele 5logo

Opis

Popularnonaukowa opowieść o paleontologii w nietuzinkowej konwencji. Cykl przedstawia brutalny obraz prehistorii, ukazując walki między gigantami z przeszłości. Dzięki zaawansowanej animacji komputerowej każdy odcinek serialu ukazuje krwawe pojedynki dinozaurów, a także innych zwierząt, odtworzone na podstawie znalezionych skamielin i wiedzy naukowców. W tym okrutnym świecie stawką w pojedynku były najczęściej pożywienie lub supremacja. Okazuje się, że monstra z przeszłości dysponowały zaskakująco wyszukanymi strategiami, gotowe do ataku lub obrony w każdych niemal warunkach. Twórcy pokazują również, jak w pradawnym świecie wyglądało zjawisko kanibalizmu oraz możliwy scenariusz wymarcia prehistorycznych mieszkańców Ziemi.

W tym odcinku

W 1998 roku, na Madagaskarze paleontolodzy odnaleźli szczątki prehistorycznego, mięsożernego gada - mażungazaura. Ich uwagę przykuły głębokie rysy na szkielecie zwierzęcia. Dzięki nowoczesnym metodom badawczym naukowcom udał się ustalić, że napastnikiem, który pokiereszował kości drapieżcy, był inny mażungazaur. W ten sposób odkryto pierwszy przypadek kanibalizmu wśród dinozaurów. Eksperci opracowali możliwy scenariusz starcia dwóch drapieżców. Ich zdaniem walkę stoczył natarczywy samiec i samica, która wychowywała młode i nie była gotowa do rozrodu.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...