Korona królów. Jagiellonowie (50)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Królowa dyktuje listy do księżnej Aleksandry Mazowieckiej, do wuja Hermana z Cylii i do księżnej Anny Witoldowej z prośbą o wstawiennictwo. Niebawem rusza proces. W jego trakcie żona Jagiełły mdleje.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Królowa dyktuje swemu spowiednikowi Janowi Szafrańcowi listy do księżnej Aleksandry Mazowieckiej, do wuja Hermana z Cylii i do księżnej Anny Witoldowej z prośbą o wstawiennictwo w związku z oskarżeniami. Otto (Ksawery Szlenkier) melduje Ulrykowi von Jungingenowi, że zakończył swoją krakowską misję sukcesem. Wszyscy rozprawiają na temat rozpustnej monarchini. Niebawem rusza proces Anny. W trakcie oczekiwania na wyrok żona Jagiełły mdleje. Medyk (Rafał Rosiak) podejrzewa, że jest ona w ciąży.

Występują

Zobacz także

Ładuję...