Korona królów. Jagiellonowie (142)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Zbigniew Oleśnicki chciałby zostać biskupem krakowskim. Postanawia zdyskredytować rywali z oczach Jagiełły. Zofia sądzi, że spodziewa się dziecka. Mówi mężowi o swoich podejrzeniach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hińcza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Wiosna 1423 roku. Zbigniew Oleśnicki chciałby zostać biskupem krakowskim. Jego konkurentami są Wojciech Jastrzębiec i Jan Szafraniec. Postanawia udowodnić Jagielle, że pierwszy jest nieudacznikiem, a drugi ma na Wawelu za duże wpływy. Tymczasem Zofia sądzi, że spodziewa się dziecka. Mimo, że Henryk Czech i Awdokia uważają, że za wcześnie, by to stwierdzić, kobieta mówi mężowi o swoich podejrzeniach. Lech nie może odzyskać skradzionego Spytkowi płaszcza. Z pomocą przychodzi Sławoj. Nie robi tego jednak bezinteresownie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...