Korona królów. Jagiellonowie (49)

telenowela historyczna Polska 2021-2022  od 12 lat

W skrócie

Jagiełło postanawia wydać żonę pod sąd. Greta, która przetrwała próbę wody, żyje w lesie. Towarzyszy jej Katka. Arunas jedzie na Żmudź. Dołącza do grupy cieśli. Atakuje ich banda Wojsława.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

1399 rok. Po śmierci Jadwigi król Władysław zastanawia się nad powrotem na Litwę. By zatrzymać władcę, krakowscy możni postanawiają ożenić go z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Jagiełło nie jest zadowolony z wybranki. Postanawia odesłać ją do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Pół roku później dochodzi do ślubu pary. Temperamentna Anna z czasem zdobywa serce męża. Tymczasem wokół toczy się wielka polityka. Zakon krzyżacki anektuje Żmudź, wciąż zagrażając Litwie. Wielki książę Witold popada w konflikt z Moskwą, a Świdrygiełło dopuszcza się zdrady.

W tym odcinku

Hrabia Herman i Barbara Cylejska opuszczają Kraków pod eskortą Zawiszy Czarnego. Anna, posądzona o romans, trafia pod klucz. W niewinność królowej wierzą tylko Mikołaj Trąba i jej spowiednik Jan Szafraniec. Jagiełło postanawia wydać żonę pod sąd. Greta, która przetrwała próbę wody, rozpoczyna życie w lesie. Towarzyszy jej Katka. Dochodzi do porozumienia między Femką i Zyndramem. Arunas jedzie na Żmudź. Dołącza do grupy cieśli. Atakuje ich banda Wojsława. W zakapturzonej postaci daje się rozpoznać Saule.

Występują

Zobacz także

Ładuję...