Będziemy mieszkać razem (1)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wybucha wojna w Ukrainie. Basia Lipińska (Lena Góra) zostaje wolontariuszką. Wkrótce poznaje uciekinierki, Annę i jej 7-letnią siostrzenicę. Oferuje im nocleg.

Oglądaj w telewizji

Nd 21.04 14:15
TVP Polonialogo
Nd 28.04 6:35
TVP Polonialogo

Opis

Opowieść o losach Ukraińców, których wojna wypędziła z ojczyzny, i Polaków, którzy przyjęli ich w swoich domach. Basia Lipińska (Lena Góra) wraz z mężem Tadeuszem (Mikołaj Roznerski) i teściami mieszka na Mazurach, gdzie prowadzi z pozoru beztroskie życie. Jej małżeństwo jednak przechodzi kryzys, głównie z powodu matki Tadeusza, Magdy (Aleksandra Konieczna), która zbyt mocno ingeruje w życie pary. Basia myśli o rozwodzie. Tymczasem Anna (Oksana Cherkashyna) po tym, gdy jej miasto zaatakowali Rosjanie ucieka z Ukrainy wraz z 7-letnią siostrzenicą Warią (Zlata Kardash) oraz ukochanym psem dziewczynki Fridą. Wkrótce Basia poznaje je na dworcu kolejowym. Poruszona ich dramatem zaprasza pod swój dach. Teściowa początkowo nie jest zadowolona z pobytu gości w domu, w przeciwieństwie do jej męża. Obie rodziny, polska i ukraińska, zaczynają wspólne życie. Jednocześnie Basia coraz bardziej zaczyna angażować się w organizowanie pomocy dla uchodźców.

W tym odcinku

Wybucha wojna w Ukrainie. Basia Lipińska, która wraz z mężem Tadeuszem przebywa na nartach, zaalarmowana przez teściową Magdę niezwłocznie wraca do domu na Mazurach. Niebawem zostaje wolontariuszką. Spotyka na dworcu Gintera, szwajcarskiego dziennikarza, który dokumentuje wojnę i solidarność Polaków wobec uchodźców. Tymczasem z ogarniętej chaosem i przemocą Ukrainy ucieka Anna. Próbuje ocalić nie tylko swoją 7-letnią siostrzenicę Warię, ale też jej wierną suczkę Fridę. Tuż po dotarciu do Polski dziewczyna poznaje Basię. Lipińska postanawia pomóc uciekinierkom. Oferuje im nocleg w domu teściowej, która z początku nie jest tym zachwycona.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...