Uroczysko (52)

serial kryminalny Polska 2023-2024  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Filip zamyka sprawę śmierci swojej mamy. Ksiądz Marek odnajduje kalendarz z 1995 roku i razem z bratem odszyfrowuje zawarte w nim notatki. Tymczasem malarka natrafia na plaży na zwłoki nurka.

Oglądaj w telewizji

Pt 28.06 14:30
Polsat Serialelogo

Opis

Komisarz Agata Wilczewska (Katarzyna Ucherska) po burzliwym rozstaniu z narzeczonym wyjeżdża na drugi koniec Polski, gdzie chce zacząć nowe życie. Trafia do malowniczego Uroczyska, które pozornie wydaje jej się oazą ciszy i spokoju. Sielski zakątek okazuje się wyjątkowo burzliwym miejscem. Urok wypoczynkowej miejscowości przyciąga bowiem przyjezdnych z różnych stron kraju. Nad porządkiem czuwa tu młody zespół funkcjonariuszy z komisarzem Filipem Ziomeckim (Antoni Królikowski) na czele. Policyjny team tworzą posterunkowi Zuza (Julita Koper) i Olek (Jakub Dąbrowski) oraz patolog, doktor Laura (Anna Iberszer). Wilczewska i Ziomecki, choć różnią się jak ogień i woda, z czasem tworzą wyjątkowy duet, który jest niezwykle skuteczny w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.

W tym odcinku

Filip zamyka sprawę śmierci swojej mamy, bo nie może już dłużej walczyć z duchami przeszłości. Ksiądz Marek odnajduje stary, pożółkły kalendarz z 1995 roku. Razem z bratem odszyfrowują zawarte w nim notatki. Tymczasem malarka trafia na plaży na zwłoki nurka. Laura twierdzi, że w płucach zmarłego nie ma ani kropli wody. Policjanci muszą ustalić, kto zabił dwóch starych przyjaciół. Pięćdziesięciozłotowy banknot znaleziony pod kamieniem przez Agatę może okazać się ukrytą informacją. Gospodarz dzwoni do komisariatu i zgłasza kolejną śmierć. Filip z Agatą zabezpieczają na strychu ciało, strzykawkę i królika z wygoloną sierścią. Po rozwiązaniu kolejnej sprawy kryminalnej Filip staje oko w oko z zabójcą swojej matki i pociąga za spust.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...