Uroczysko (51)

serial kryminalny Polska 2023-2024  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas przeprowadzania wywiadu środowiskowego Olek znajduje zwłoki. Kilka lat przed śmiercią Adrian wygrał na loterii. Partnerka mężczyzny zdradza, że jest ktoś, kto zgarnął drugą część nagrody.

Oglądaj w telewizji

Pt 28.06 14:00
Polsat Serialelogo

Opis

Komisarz Agata Wilczewska (Katarzyna Ucherska) po burzliwym rozstaniu z narzeczonym wyjeżdża na drugi koniec Polski, gdzie chce zacząć nowe życie. Trafia do malowniczego Uroczyska, które pozornie wydaje jej się oazą ciszy i spokoju. Sielski zakątek okazuje się wyjątkowo burzliwym miejscem. Urok wypoczynkowej miejscowości przyciąga bowiem przyjezdnych z różnych stron kraju. Nad porządkiem czuwa tu młody zespół funkcjonariuszy z komisarzem Filipem Ziomeckim (Antoni Królikowski) na czele. Policyjny team tworzą posterunkowi Zuza (Julita Koper) i Olek (Jakub Dąbrowski) oraz patolog, doktor Laura (Anna Iberszer). Wilczewska i Ziomecki, choć różnią się jak ogień i woda, z czasem tworzą wyjątkowy duet, który jest niezwykle skuteczny w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek.

W tym odcinku

Zwykły wywiad środowiskowy kończy się dla Olka odnalezieniem zwłok i pogonią za podejrzanym mężczyzną. Tłem do tego zabójstwa jest kartka-pozytywka i syk jadowitego węża. Kilka lat przed śmiercią Adrian skreśla szóstkę w loterii i stacza się na dno. Gospodarz domu zeznaje podczas przesłuchania, że rodzina zmarłego była trudna. Denat nałogowo pił, a jego syn ma duży problem z narkotykami. Zdaniem doktor Kłys ilość neurotoksyn znalezionych w organizmie martwego mężczyzny zabiłaby dinozaura. Partnerka Adriana zdradza, że jest ktoś, kto zgarnął drugą część wygranej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...