Korona królów. Jagiellonowie (138)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Władysław wyrusza na wojnę. Na Wawelu zostaje Jan Hincza, który ma opiekować się Zofią. Zmęczony zakazanym uczuciem do żony króla postanawia opowiedzieć o nim Mikołajowi Trąbie podczas spowiedzi.

Oglądaj w telewizji

Wt 16.04 16:00
TVP Polonialogo

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Władysław wyrusza na wojnę. Żegna się z Mikołajem Trąbą, nieświadomy, że jest to ich ostatnia rozmowa. Na Wawelu zostaje Jan Hincza, który ma opiekować się Zofią. Zmęczony zakazanym uczuciem do żony króla postanawia opowiedzieć o nim Mikołajowi Trąbie podczas spowiedzi. Zofia próbuje nawiązać bliższą relację z Jadwigą, ale tylko ją irytuje. Tymczasem w mieście Ciołek walczy o powrót do łask, spisując cuda Jadwigi Andegaweńskiej. Sławoj opuszcza loch i zapowiada zemstę na Lechu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...