Zatoka szpiegów (8)

serial szpiegowski Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Ilse zostaje zlikwidowana przez Annę. Neumann zaczyna rozumieć, że Greta pracuje dla swojego męża. Powiadamia o tym odkryciu Johanna, który nakazuje mu utrzymywanie z nią dotychczasowych kontaktów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Franz Neumann (Bartosz Gelner), młody porucznik Abwehry, pochodzi z szanowanej niemieckiej rodziny, która od lat mieszka w Gdańsku. Pewnego dnia jednak odkrywa swoje polskie pochodzenie. Gdy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, postanawia zostać polskim szpiegiem. Doświadcza też rozterek miłosnych. Spotyka na swojej drodze dwie fascynujące kobiety, z którymi ma skomplikowane relacje: Annę (Maria Świłpa), Polkę wychowaną na pograniczu dwóch kultur i dwóch wrogich narodów, oraz Gretę (Karolina Kominek), Niemkę, która nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie narzędziem w szpiegowskiej intrydze. Zagrożony dekonspiracją, oszukiwany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego "opiekuna" Engela (Michał Balicki), młody oficer musi dokonywać wyborów pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością do kobiet.

W tym odcinku

Ilse, która odkryła szpiegowskie działania Franza, zostaje zlikwidowana przez Annę. Następnego dnia po tragedii Kessler wzywa do siebie Neumanna. Przełożony nie podejrzewa go jednak o związek ze śmiercią Ilse. Wie bowiem, że w momencie śmierci kuzynki Franz był z jego żoną. Neumann zaczyna rozumieć, że Greta pracuje dla swojego męża. Powiadamia o tym odkryciu Johanna, który nakazuje mu utrzymywanie z Gretą dotychczasowych kontaktów, tak by jej nie spłoszyć i nie dać po sobie znać, że znają prawdę o jej misji. Wkrótce Franz spotyka się z kobietą w kawiarni. Dostrzega, że dyskretnie towarzyszy mu Anna, a także dwóch tajniaków wysłanych przez Kesslera. Postanawia uciec z miejsca spotkania i wraz z Gretą udaje się na plażę. Kochanka wyznaje mu swoją tajemnicę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...