Korona królów. Jagiellonowie (134)

telenowela historyczna Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Rok 1422. Odbywa się ślub Jagiełły. Jan Hincza, który nie uczestniczy w uczcie, wdaje się w bójkę z księciem Świdrygiełłą. Tymczasem komtur Malborka, Russdorf, zleca Hermanowi zabójstwo Jadwigi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Władysław, Świdrygiełło i Jan Hincza jadą do Wilna. Po drodze spotykają siostry Holszańskie. Niebawem Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z jedną z poznanych księżniczek - Sonką (Maria Pawłowska). Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski). Czesi proponują Władysławowi koronę, a relacje z Krzyżakami wciąż są napięte.

W tym odcinku

Rok 1422. W Nowogródku odbywa się chrzest Sonki, która przyjmuje imię Zofia. Na Litwę z dyspensą od papieża przybywa legat Branda de Castiglione. Wkrótce odbywa się skromny ślub Jagiełły. W uczcie weselnej nie uczestniczy Jan Hincza. Wdaje się za to w bójkę z księciem Świdrygiełłą i zostaje uwięziony w lochu. Mały Fryderyk Hohenzollern postanawia zrobić żart Mikołajowi Trąbie. Zakłada smoczą maskę i straszy arcybiskupa, który przerażony dostaje zawału serca. Tymczasem komtur Malborka, Russdorf, zleca Hermanowi zabójstwo Jadwigi.

Występują

Zobacz także

Ładuję...