Zatoka szpiegów (7)

serial szpiegowski Polska 2023  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Kessler szuka winnego niepowodzenia programu torped. Anna opowiada Franzowi, jak wywiad upozorował jej śmierć, aby przekonać go do współpracy. Przekazuje, że został odsunięty od zadań szpiegowskich.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Franz Neumann (Bartosz Gelner), młody porucznik Abwehry, pochodzi z szanowanej niemieckiej rodziny, która od lat mieszka w Gdańsku. Pewnego dnia jednak odkrywa swoje polskie pochodzenie. Gdy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, postanawia zostać polskim szpiegiem. Doświadcza też rozterek miłosnych. Spotyka na swojej drodze dwie fascynujące kobiety, z którymi ma skomplikowane relacje: Annę (Maria Świłpa), Polkę wychowaną na pograniczu dwóch kultur i dwóch wrogich narodów, oraz Gretę (Karolina Kominek), Niemkę, która nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie narzędziem w szpiegowskiej intrydze. Zagrożony dekonspiracją, oszukiwany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego "opiekuna" Engela (Michał Balicki), młody oficer musi dokonywać wyborów pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością do kobiet.

W tym odcinku

Franz opłakuje w tajemnicy zmarłego ojca. Tymczasem Kessler szuka winnego niepowodzenia programu torped samonaprowadzających. Anna spotyka się z Neumannem i opowiada, w jaki sposób polski wywiad upozorował jej śmierć, by przekonać go do współpracy. Przekazuje mu też, że tymczasowo zostaje odsunięty od zadań szpiegowskich. Franz spotyka się z matką i wyjawia jej całą prawdę o śmierci Otto i Kurkowskiego oraz o swojej działalności. Aby odsunąć od siebie podejrzenia komandora, postanawia manipulować Engelem i inżynierem Holzerem tak, żeby każdy z nich myślał, że jest głównym podejrzanym o sabotaż. W realizacji planu pomaga mu zakochana w nim Ilse. Prosi ją, żeby sprowokowała Engela telefonem o rzekomym zaproszeniu na osobiste spotkanie z komandorem. Podstęp udaje się. Spanikowany Engel zabija Holzera, pozoruje samobójstwo i pisze w jego imieniu list pożegnalny, w którym inżynier bierze na siebie całą winę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...