Łowcy skarbów. Kto da więcej? (253)

reality show Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na licytację trafi zielona szklana butla 'antico' - z charakterystycznymi bąbelkami powietrza w masie. Naczynie pochodzi z huty 'Zawiercie' i powstało w latach 70. według projektu Józefa Podlaska.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W zakamarkach strychów, piwnic czy kredensów mogą kryć się skarby. Uczestnicy programu poznają wartość różnych przedmiotów, które mogą okazać się gratką między innymi dla kolekcjonerów.

Odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym uczestnikiem będzie Paweł. Przyjedzie on z zieloną szklaną butlą "antico" - z charakterystycznymi bąbelkami powietrza w masie. Naczynie pochodzi z huty "Zawiercie" i powstało w latach 70. według projektu Józefa Podlaska. Na następnej licytacji pojawi się niemiecki budzik z lat 20. lub 30. O historii czasomierza, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Janek Rygiel. Jako trzecia spotka łowców Katarzyna, właścicielka czterech krzeseł, które najpewniej pochodzą z Włoch, z lat 70. lub 80. Ostatnią sprzedającą będzie Izabela. Jej skarb to zestaw sześciu dekoracyjnych secesyjnych talerzyków z motywem ptaków i roślin, które zostały kupione wraz z nieruchomością.

Zobacz także

Ładuję...