Od ucha do ucha: Pierścień i róża: Ja kocham Rózię (2/5)

serial fantasy Polska 1986  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Gburia-Furia oddaje pierścień Rózi, nieświadoma jego właściwości. Wszyscy mężczyźni, nawet król, wyznają jej teraz swą miłość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w wyimaginowanym państwie Paflagonii. Jego mieszkańcami są m.in. piękna służąca Rózia (Katarzyna Figura) - w rzeczywistości wypędzona w dzieciństwie ze swej ojczyzny księżniczka Różyczka, Waloroso (Bernard Ładysz) król-uzurpator, jego syn Lulejko (Stefan Każuro) i książę Bulbo (Zbigniew Zamachowski). Mają oni zaczarowany pierścień i magiczną różę o cudownym działaniu, które swych posiadaczy czynią w oczach innych osobami pięknymi, interesującymi i godnymi miłości. Gdy pierścień i róża zmieniają kolejnych właścicieli, akcja komplikuje się coraz bardziej. Czarna Wróżka (Zdzisława Specht) czuwa jednak nad losami bohaterów...

W tym odcinku

Gburia-Furia oddaje swój magiczny pierścień Rózi, nieświadoma jego cudownych właściwości. Dzięki jego mocy wszyscy mężczyźni na dworze wyznają miłość młodej garderobianej. Nawet król Walorozo oświadcza się Rózi. Lulejko naraża się władcy, który skazuje go na śmierć. Gburia-Furia, której udało się wcześniej wymusić obietnicę małżeństwa na Lulejce, chce wpłynąć na monarchę, by zamiast niego wysłał na egzekucję Bulbę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...