Zatoka szpiegów (6)

serial szpiegowski Polska 2023  od 16 lat

W skrócie

Johann nakazuje Annie, by opuściła Gdańsk. Ryzyko, że Franz ją spotka, jest duże. Neumann nabywa od ulicznego sprzedawcy książkę, dzięki której jest w stanie odszyfrować przesłaną z Londynu wskazówkę.

Oglądaj w telewizji

So 29.06 2:15
TVP Serialelogo
Nd 30.06 3:10
TVP Serialelogo

Opis

Franz Neumann (Bartosz Gelner), młody porucznik Abwehry, pochodzi z szanowanej niemieckiej rodziny, która od lat mieszka w Gdańsku. Pewnego dnia jednak odkrywa swoje polskie pochodzenie. Gdy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, postanawia zostać polskim szpiegiem. Doświadcza też rozterek miłosnych. Spotyka na swojej drodze dwie fascynujące kobiety, z którymi ma skomplikowane relacje: Annę (Maria Świłpa), Polkę wychowaną na pograniczu dwóch kultur i dwóch wrogich narodów, oraz Gretę (Karolina Kominek), Niemkę, która nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie narzędziem w szpiegowskiej intrydze. Zagrożony dekonspiracją, oszukiwany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego "opiekuna" Engela (Michał Balicki), młody oficer musi dokonywać wyborów pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością do kobiet.

W tym odcinku

Johann spotyka się z Anną i nakazuje jej, aby natychmiast opuściła Gdańsk. Niebezpieczeństwo, że Franz ją spotka, jest zbyt duże. Neumann nabywa od ulicznego sprzedawcy książkę "Wenus w futrze". Spotyka Engela, który informuje go, że szuka polskiej prostytutki zamieszanej w śmierć adiutanta Kesslera oraz o polowaniu na wrogą radiostację działającą w Gdańsku. Dzięki zakupionej książce Franz jest w stanie odszyfrować przesłaną z Londynu wskazówkę dotyczącą sposobu uszkodzenia nowej torpedy testowanej przez Niemców. Kiedy Ilse pyta go o znaleziony szyfr, ten przekonuje ją, że jest to część jego pracy jako oficera Abwehry. Tymczasem trwają przygotowania do próby nowej torpedy samonaprowadzającej. Odszyfrowane przez Franza informacje pozwalają Kurkowskiemu zmienić parametry sterowania podwodnego pocisku. Niebawem Neumann zaczyna organizować ucieczkę swojego ojca.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...